Burgemeester van Bredene is fanatiek Club-supporter: 'Mijn hart is Blauw-Zwart'

Steve Vandenberghe met Brandon Mechele|Steve Vandenberghe
Steve Vandenberghe met Brandon Mechele|Steve Vandenberghe Foto: © ©Steve Vandenberghe|Christophe Licoppe/Photo News

Van leraar tot schooldirecteur en van gemeenteraadslid tot burgemeester van Bredene. Steve Vandenberghe (49) heeft in zijn loopbaan nogal wat functies bekleed. Eén ding veranderde nooit: zijn liefde voor Club Brugge. In een interview met BlauwZwartFans vertelt hij meer over zijn eerste ervaringen met Blauw-Zwart, zijn mooiste herinneringen, de komst van een nieuw stadion en de recente coronagevallen, die de club de kop kostten in de Europa League.

''Ik ben al supporter van Club Brugge sinds ik 5 jaar oud was. Mijn papa had een abonnement op Club. Hij nam me al mee vanaf het moment dat mijn mama me daar oud genoeg voor vond. Het waren de tijden dat jongere kinderen gratis naar binnen mochten en op de trappen van de tribune mochten zitten. De eerste wedstrijden van Blauw-Zwart zag ik dus tijdens het seizoen 1976-1977 in het toenmalige Olympiastadion. Het is beste wat mijn pa ooit voor me deed.''

Vandenberghe begroette de wereld nog net niet in een shirtje van Club Brugge. Het duurde echter dus niet lang voordat hij kennismaakte met onze club. Geprikkeld door zijn familie en vrienden wist hij ook snel welke club hij vooral niet moest toejuichen. ''Ik ben van kleins af aan met Blauw-Zwart opgegroeid. Het was een deel van mijn opvoeding. Als jonge springer werd mij 'leve blauw en zwart' al heel vlug en duidelijk ingeprent. Ook de aversie voor de Mauves kreeg ik van jongs af aan mee.''

De liefde voor FCB is er in al die jaren niet minder op geworden. Hij mag er dan wel ouder en volwassener op zijn geworden, tijdens een wedstrijd van Club Brugge schreeuwt hij nog altijd de longen uit zijn lijf. Steker nog, als 'zijn' ploeg niet aan het langste eind trekt, is hij vaak niet te genieten. ''Na een verliespartij van Blauw-Zwart loop ik bijzonder vervelend en vies rond en kan ik de eerste daaropvolgende nacht amper de slaap vatten. Ik heb dit niet na een politieke tegenslag. Club Brugge was, is en blijft mijn tweede kind (ik heb één zoon). Mijn hart is helemaal Blauw-Zwart. Geen twijfel over mogelijk.''

Steve Vandenberghe
Steve Vandenberghe is naast burgemeester van Bredene ook fanatiek supporter van Club Brugge. (Photo News)

Belfius Basecamp

Gevraagd naar zijn mooiste herinneringen aan de club, krijgen ook wij weer kippenvel. Van de 5-0 overwinning op Borussia Dortmund in december 1987 tot de bekerwinst in 2015 met de goal van Lior Refaelov en van de verschillende titels en bekerwinsten tot de winst tegen AC Milan in 2003. Evenals het doelpunt van Refaelov tegen Anderlecht staat de zege van Club Brugge in Milan nog bij velen op het netvlies gebrand. De Italianen traden aan met spelers van wereldklasse zoals Clarence Seedorf, Andrea Pirlo, Paolo Maldini en Kaká, maar hadden geen antwoord op het prachtige doelpunt van Andrés Mendoza. Vandenberghe zijn mooiste Club Brugge-moment dateert echter van minder lang geleden.

''Dat is misschien wel mijn VOKA-stage als Vlaams Parlementslid in het Belfius Basecamp in de zomer van 2019'', vertelt hij. ''Ik had nooit durven dromen dat Vincent Mannaert tijdens die stage mij de toegang zou geven tot het volledige basecamp. Ik heb toen heel veel bijgeleerd over de professionele topwerking van Club Brugge. Daarnaast was het bijzonder leuk om een dag tussen de spelers, de staf en de andere medewerkers te leven.'' Vandenberghe heeft mooie woorden over voor Kirsten Willem en Dévy Rigaux. ''Twee gasten van onschatbare waarde voor het succes van Club Brugge en misschien soms wat onderschat. Kirsten en Dévy zijn twee topmedewerkers die de ongelooflijke professionaliteit, werkkracht én de 'no sweat no glory- mentaliteit'  van onze voetbalclub symboliseren.''

'Club Brugge is anno 2021 een op en top professioneel bedrijf dat stilaan klaar is om nog enkele grote en levensnoodzakelijke stappen te zetten.'

Steve Vandenberghe, burgemeester van Bredene, is enorm onder de indruk van 'zijn' club

Nieuw stadion

Vandenberghe zegt het hierboven al: de professionaliteit van de club maakt veel indruk op hem. Volgens de burgemeester van Bredene is Club niet alleen op dat vlak enorm gegroeid ten opzichte van zijn eerste jaren als supporter. ''Ook het zelfbewust zijn en de wil om te slagen is er meer dan ooit. Club Brugge is anno 2021 een op en top professioneel bedrijf dat stilaan klaar is om nog enkele grote en levensnoodzakelijke stappen te zetten. Club Brugge beseft dit meer dan ooit. De andere Belgische topclubs modderen maar wat aan vind ik.''

Om nog meer stappen te kunnen zetten, zodat bijvoorbeeld de aansluiting met de Europese (sub)top kan worden gevonden, moet het nieuwe stadion er echt komen. Club Brugge droomt al jaren van een eigen thuishaven. ''Indien Blauw-Zwart nog de aansluiting wil vinden met de Europese (sub)top, moeten de budgetten nog gevoelig de hoogte in. De bouw van een nieuw stadion is daar een cruciale hefboom voor. Het is echt vijf na twaalf... Indien het nieuwe stadion er binnen maximaal vier jaar nog niet staat, is dat zonder meer een geweldige opdoffer, catastrofe en mokerslag voor de verdere toekomst van onze Club én het Belgische voetbal. Ik mag er niet aan denken. Maar laten we positief zijn: het komt er!''

Vandenberghe denkt overigens wel te weten waarom het nog niet echt wil vlotten met het stadiondossier. ''Typisch ons land zeker. Veel te veel administratief gesukkel. Iedereen kan en mag bezwaar indienen tegen alles en iedereen, ook als ze er zelf geen betrokken partij bij zijn. Dit is gewoon onwerkbaar. Ik merk dit ook in de politiek. Ik ben absoluut voorstander van inspraak en participatie, maar het moet menselijk zijn en werkbaar blijven. En vooral moet het gezond verstand primeren. Zo moeilijk kan dat toch niet zijn denk ik dan.''

Europa League

Genoeg over het nieuwe stadion. Dat is niet het enige wat Club Brugge buiten het veld bezighoudt. Wat te denken van de coronacrisis. Hoewel het de koploper van België in de eerste weken van het nieuwe kalenderjaar enorm voor de wind leek te gaan, belandde het twee weken geleden in de hoek waar de klappen vielen. Blauw-Zwart was erop gebrand het goede optreden in de groepsfase van de Champions League een vervolg te geven in de knock-outfase van de Europa League. Met een tweeluik tegen Dynamo Kiev moest Club een moeilijke, maar geen onmogelijke horde nemen. In de aanloop naar de heenwedstrijd én de return kreeg de ploeg echter te maken met de nodige coronagevallen. Stefano Denswil, Matej Mitrovic, Hans Vanaken, Noa Lang, Mats Rits, Charles de Ketelaere en zelfs Philippe Clement testte positief op COVID-19.

'Met onze voltallige kern en de vorm die we hebben, hadden we die Oekraïners al tijdens de heenwedstrijd naar huis gespeeld.'

Ook Steve Vandenberghe baalt van de uitschakeling in de Europa League

Hoewel Club Brugge tijdens zowel de heenwedstrijd als de return niet heel veel te duchten had van Dynamo Kiev, moest het haar meerdere erkennen in de Oekraïners. Wat Clement met dit elftal had kunnen bereiken in Europa, zullen we voorlopig dus niet te weten komen. ''Met onze voltallige kern en de vorm die we hebben, hadden we die Oekraïners al tijdens de heenwedstrijd naar huis gespeeld. Daar ben ik zeker van'', aldus Vandenberghe. ''Het is zonde dat het door corona zo is gelopen. Ik ben er van overtuigd dat we met wat meeval nog minstens twee ronden hadden kunnen doorgaan. Echt een gemiste kans door die verduivelde COVID-19. Maar we moeten dat kunnen relativeren. Mensen die ziek zijn door corona en/of familieleden verloren door het virus... Das pas erg.''

Pintjes league

Na de vroegtijdige uitschakeling in de Europa League, zei Ruud Vormer dat Club Brugge vol voor de landstitel én Beker van België zou gaan. ''We hebben een unieke kans om eindelijk nog eens de dubbel te pakken, maar dan moet alles meezitten. Tegen het coronavirus wint jammer genoeg immers niemand, ook Blauw-Zwart niet'', aldus Vandenberghe, nog vóór de teleurstellende avond in Luik. Ook in de kwartfinale van het bekertoernooi zat het Blauw-Zwart allesbehalve mee. Tegen Standard was het niet het coronavirus dat Club parten speelde, maar arbitrale dwalingen.

https://twitter.com/steve_vdb/status/1367591795987603457?s=20

Nu ook de droom van de eerste dubbel sinds 1996 in rook is opgegaan, rest Club alleen nog de strijd om de landstitel, alhoewel er van een echte strijd natuurlijk al een tijdje geen sprake is. ''De titel is zo goed als binnen. We zijn dit seizoen te sterk in onze pintjes league'', aldus Vandenberghe. ''De rest kan ons amper volgen.''

Lees meer:
0 reacties
Agenda
wo
24/04
Club Brugge
20:30
Genk
zo
28/04
Genk
13:30
Club Brugge
zo
5/05
Antwerp
13:30
Club Brugge
ma
13/05
Club Brugge
20:30
Union Saint-Gilloise
zo
19/05
Anderlecht
18:30
Club Brugge
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Union Saint-Gilloise 30 32 70
2 Anderlecht 30 28 63
3 Antwerp 30 28 52
4 Club Brugge 30 33 51
5 Genk 30 20 47
6 Gent 30 15 47
7 Cercle Brugge 30 10 47
Bekijk de hele stand