Engelse concurrentie voor Club in strijd om smaakmaker'

Standard-coach Leye tijdens de bekerwedstrijd tegen Club Brugge
Standard-coach Leye tijdens de bekerwedstrijd tegen Club Brugge Foto: © Jan De Meuleneir/Photo News

Met nog slechts twee wedstrijden in de reguliere competitie te gaan voordat de Play-Offs beginnen, kan de blik bij Club Brugge voorzichtig al op volgend seizoen. Met een voorsprong van maar liefst negentien punten op de nummer twee is dat natuurlijk gerechtvaardigd. De koploper van Jupiler Pro League zou naar verluidt al bezig zijn met de samenstelling van de spelersgroep voor het nieuwe seizoen. Zo zou Michel-Ange Balikwisha van Standard op de verlanglijst staan. Blauw-Zwart is echter niet de enige club met interesse.

Voor het tweede seizoen op rij steekt Club Brugge ver boven de rest uit. Althans, in competitieverband. De voorsprong op nummer twee Antwerp FC is momenteel negentien punten. Het is dus al een tijdje niet meer de vraag of, maar wanneer Blauw-Zwart landskampioen wordt. Dat lijkt in de Play-Offs te gaan gebeuren. Na de uitschakeling in de Europa League en het bekertoernooi was de ploeg van Philippe Clement er veel aan gelegen om zo snel mogelijk het kampioenschap veilig te stellen. Nu wacht Club Brugge zijn kampioenswedstrijd mogelijk tegen Antwerp FC, KRC Genk of Anderlecht.

De prestaties van Blauw-Zwart in eigen land blijven natuurlijk niet onopgemerkt. Zo is de verwachting dat er na afloop van dit seizoen flink wordt getrokken aan Noa Lang. Ook Odilon Kossounou, Clinton Mata en Hans Vanaken kunnen mogelijk op de belangstelling van clubs uit Europese topcompetities werken. Club Brugge hoopt de selectie voor volgend seizoen natuurlijk zo snel mogelijk rond te hebben, iets wat in de aanloop naar deze jaargang niet lukte. Dat kostte de ploeg in de eerste weken van de competitie veel punten. Gelukkig heeft dat uiteindelijk weinig consequenties gehad.

Kapitaalkrachtig

Balikwisha is dus een van de spelers voor wie de aanstaand landskampioen mogelijk een poging gaat wagen. Volgens Het Laatste Nieuws zou Club Brugge al hebben geïnformeerd naar de smaakmaker van Standard. De ploeg uit Luik zal hem natuurlijk niet zomaar laten gaan, alhoewel ze het geld goed kan gebruiken. Volgens Transfermarkt bedraagt Balikwisha zijn marktwaarde zo'n drie miljoen euro. De financiële middelen zullen deze transferzomer geen obstakel vormen. Sport/Voetbalmagazine berichtte eerder deze week dat Blauw-Zwart kapitaalkrachtiger dan ooit is.

Dat kan onze club goed van pas komen in de strijd om Balikwisha zijn handtekening. De koploper van België zou namelijk niet de enige geïnteresseerde partij zijn. Zo zouden de Engelse clubs Brighton & Hove Albion en West Bromwich Albion hem ook de korrel hebben. Concreet is de Engelse interesse echter nog niet.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
1/10
Club Brugge
18:30
Sint-Truiden
zo
8/10
Standard Liège
13:30
Club Brugge
za
21/10
Kortrijk
16:00
Club Brugge
zo
29/10
Club Brugge
13:30
Antwerp
zo
5/11
Union Saint-Gilloise
18:30
Club Brugge
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Gent 8 6 18
2 Anderlecht 8 2 15
3 Club Brugge 7 13 14
4 Antwerp 8 9 13
5 Union Saint-Gilloise 7 3 13
6 Genk 7 6 12
7 Sint-Truiden 8 1 12
Bekijk de hele stand