Fans weer welkom, maar nog geen drank in stadions

©Photonews
©Photonews Foto: © https://blauwzwartfans.be/2022/02/club-verwelkomt-supporters-terug-met-heerlijke-video/

Er klonk voor het weekend goed nieuws voor de supporters van het Belgische voetbal. Vanaf aanstaande vrijdag gaan de stadions immers weer deels open voor publiek. De Pro League heet de supporters terug welkom, maar meldt tegelijkertijd dat het voorlopig nog niet mogelijk is om drank te nuttigen op de tribunes.

'Om ervoor te zorgen dat de mondmaskerplicht zo goed mogelijk nageleefd wordt, zal het ook nog niet mogelijk zijn om drank te nuttigen in de tribunes', klinkt het op de site van de Belgische voetbalbond. Daarnaast zullen voorlopig enkel de thuissupporters naar de wedstrijden van hun favoriete team kunnen gaan. De clubs zullen nog even moeten wachten voordat zij tijdens uitwedstrijden op hun achterban kunnen rekenen.

'Onze clubs beperken op die manier het risico op coronabesmettingen, omdat er geen busreizen plaatsvinden', klinkt het. De Pro League schrijft dat de clubs de bezoekersvakken wel mogen gebruiken om de eigen fans een plekje te geven in het stadion. Dat maakt volgens de voetbalbond de spreiding nog iets makkelijker. Mondmaskers en de coronapas blijven voorlopig verplicht.

https://twitter.com/ProLeagueBE/status/1485640555581349894?s=20

Tegen Union nog leeg

Ook Club Brugge zal blij zijn dat het binnenkort weer een deel van zijn supporters welkom mag heten in Jan Breydel. Maar de landskampioen zal tegelijkertijd balen dat de stadions in de midweekse speelronde van deze week nog gesloten blijven voor publiek. Blauw-Zwart neemt het donderdag in eigen huis op tegen koploper Union. De ploeg van Alfred Schreuder had de support van haar achterban natuurlijk goed kunnen gebruiken.

Anderhalve week later speelt Club wél in een deels gevuld Jan Breydel. Op zondag 6 februari is KAA Gent te gast in West-Vlaanderen. Vier dagen eerder gaat Club op bezoek bij KAA Gent voor de heenwedstrijd in de halve finale van de Croky Cup.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
10/12
Mechelen
13:30
Club Brugge
zo
17/12
Club Brugge
13:30
Gent
vr
22/12
RWDM
20:45
Club Brugge
di
26/12
Club Brugge
20:45
Union Saint-Gilloise
za
20/01
Club Brugge
20:45
Westerlo
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
2 Anderlecht 16 15 34
3 Gent 16 8 29
4 Antwerp 16 18 27
5 Club Brugge 16 14 26
6 Genk 16 13 25
7 Cercle Brugge 16 3 25
8 Sint-Truiden 16 -4 22
Bekijk de hele stand