PEC Zwolle wrijft zich in de handen met komst van Voet

Siemen Voet in actie namens Club Brugge
Siemen Voet in actie namens Club Brugge Foto: © Nico Vereecken/Photo News

De eerste uitgaande transfer bij Club Brugge is sinds vrijdagmiddag een feit. Siemen Voet vertrekt definitief bij de Belgisch landskampioen en tekende een contract voor twee seizoenen bij PEC Zwolle. Hoewel de centrumverdediger in het afgelopen seizoen amper tien keer in actie kwam, zijn de Zwollenaren erg content met zijn komst. ''Een voetballende verdediger die een uitstekende indruk maakt op Art, de scouts en mij.''

Hoewel Voet al sinds zijn achtste actief was bij Club Brugge, kwam het nooit tot minuten in de hoofdmacht. In de afgelopen twee seizoenen kwam hij op huurbasis uit voor KSC Roeselare en KV Mechelen. Zijn uitleenbeurt aan de Malinwa werd, op z'n zachtst gezegd, geen succes. Voet kwam amper tien keer in actie. In play-off II, waarvan KV Mechelen zich als nummer acht van de reguliere competitie verzekerde, kwam hij zelfs geen minuut in actie. Dat KV Mechelen besloot om de aankoopoptie niet te lichten, was dan ook geen verrassing.

Dat Club Brugge hem definitief liet vertrekken naar PEC Zwolle evenmin. Op Jan Breydel had Voet namelijk nog een contract tot medio 2022, waardoor de landskampioen hem deze zomer het liefst van de hand wilde doen. Dat is dus gelukt. Voet tekent een tweejarig-contract bij de nummer dertien van het afgelopen seizoen in Nederland. De 21-jarige verdediger is erg content met zijn overgang naar PEC Zwolle. Ook de Zwollenaren zelf kijken uit naar hun samenwerking met de Belg. ''Siemen is een voetballende verdediger die een uitstekende indruk maakt op Art, de scouts en mij'', aldus Mike Willems, technisch manager van PEC Zwolle.

Overtuigen

''Ook het feit dat hij linksbenig is en de nodige lengte met zich meeneemt zorgden ervoor dat wij hem erg graag aan onze selectie wilde toevoegen'', voegde hij daaraan toe. PEC Zwolle zit vooralsnog niet stil op de transfermarkt. Eerder deze week presenteerden de Zwollenaren al twee nieuwe keepers. Voet is dus de volgende aanwinst. ''Ik ben blij dat het gelukt is en dat onze groep, ook met de komst van Kostas Lamprou donderdag, steeds meer vorm begint te krijgen. Tijdens de voorbereiding is het aan Siemen om de technische staf verder te overtuigen van zijn kwaliteiten zodat zij niet om hem heen kunnen'', besloot Willems.

https://twitter.com/PECZwolle/status/1403370982899949569?s=20
Lees meer:
0 reacties
Agenda
wo
24/04
Club Brugge
20:30
Genk
zo
28/04
Genk
13:30
Club Brugge
zo
5/05
Antwerp
13:30
Club Brugge
ma
13/05
Club Brugge
20:30
Union Saint-Gilloise
zo
19/05
Anderlecht
18:30
Club Brugge
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Union Saint-Gilloise 30 32 70
2 Anderlecht 30 28 63
3 Antwerp 30 28 52
4 Club Brugge 30 33 51
5 Genk 30 20 47
6 Gent 30 15 47
7 Cercle Brugge 30 10 47
Bekijk de hele stand