Schreuder ondanks zege op Gent hard voor zijn ploeg

©Orange Pictures/Photo News
©Orange Pictures/Photo News Foto: © https://blauwzwartfans.be/2022/03/primeur-onder-schreuder-alle-landgenoten-op-de-bank/

Hoewel Club Brugge woensdagavond met 0-1 won op het veld van KAA Gent en daarmee een grote stap richting de bekerfinale zette, was Alfred Schreuder na afloop niet te spreken over het spel van zijn ploeg. ''Ik vond dat onze ploeg angstig op het veld stond.''

Dat Club woensdag als winnaar van het veld stapte in de Ghelamco Arena mag gerust een klein wonder worden genoemd. Niet alleen omdat de ploeg van Schreuder ruim een halfuur met een man minder op het veld stond. Ook omdat KAA Gent in de eerste én tweede helft de beste kansen creëerde. Alleen al in het eerste kwartier na rust raakte Gent de paal, de lat en miste het een strafschop.

Club Brugge kon daar, op een schot van Ruud Vormer tegen de lat en de goal van Charles de Ketelaere na, eigenlijk heel weinig tegenover zetten. En dat was volgens Schreuder vooral te verwijten aan het slordige spel van zijn ploeg. ''In eerste instantie zijn we natuurlijk heel blij met de overwinning, terwijl ik vind dat het niet verdiend is als je het spel ziet van ons'', klinkt het namens de coach op de clubsite.

''Zeker de eerste helft was Gent de betere ploeg en hadden zij de betere kansen. Ik vond dat we ongelooflijk slordig waren aan de bal en we leden veel dom balverlies op eigen helft. Hierdoor kon Gent goede mogelijkheden krijgen die ze dan wel zelf niet benutten. Daar kunnen wij natuurlijk niets aan doen, maar ik vond dat onze ploeg angstig op het veld stond.''

https://twitter.com/ClubBrugge/status/1488989687771447301?s=20&t=2yTh1yQY9TiPydRW5j2Icw

Gevochten

Waar Club Brugge in de eerste duels onder Schreuder juist heel veel de bal had, was dat op Gent niet het geval. Volgens Schreuder omdat zijn ploeg de bal niet wilde hebben, terwijl er in zijn ogen heel veel mogelijkheden lagen achter de laatste Gentse linie. ''Op zich was het, althans in mijn beleving, makkelijk uit te spelen met drie tegen twee vanachter en veel dominanter te zijn aan de bal op het middenveld.''

Was Schreuder dan helemaal niet blij met het optreden van zijn ploeg? Wel degelijk. De coach zag zijn ploeg in de tweede helft met een man minder alles uit de kast halen om de voorsprong over de streep te trekken. ''Dat hebben ze uitstekend gedaan en dan heeft Gent veel minder kansen gekregen. Qua instelling om te willen winnen en te overleven hebben mijn jongens het dus uitstekend gedaan, maar voetballend was het niet het Club Brugge dat ik wil zien.''

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
24/09
Anderlecht
18:30
Club Brugge
do
28/09
Club Brugge
20:45
Genk
zo
1/10
Club Brugge
18:30
Sint-Truiden
zo
8/10
Standard Liège
13:30
Club Brugge
za
21/10
Kortrijk
16:00
Club Brugge
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Gent 6 5 14
2 Anderlecht 7 2 14
3 Club Brugge 6 13 13
4 Cercle Brugge 7 3 12
5 Antwerp 6 9 11
6 Genk 6 6 11
7 Sint-Truiden 7 1 11
Bekijk de hele stand