Vormer heeft volste vertrouwen in Horvath

Ruud Vormer verruilde Feyenoord voor Club Brugge
Ruud Vormer verruilde Feyenoord voor Club Brugge Foto: © Nico Vereecken/Photo News

Mocht Simon Mignolet daadwerkelijk positief zijn op corona, staat Ethan Horvath donderdagavond onder de lat tegen Dynamo Kiev. Hoewel de Amerikaan niet vaak in actie komt, heeft Ruud Vormer het volste vertrouwen in de stand-in van Mignolet. Eerder dit seizoen was Horvath al van grote waarde voor zijn ploeg.

Het is nog even afwachten of Mignolet morgenavond in actie kan komen. De doelman testte dinsdagmorgen positief op COVID-19, maakte Club Brugge vanochtend bekend. Op de club bestaan er echter twijfels over de uitslag van de coronatesten van de UEFA. Mignolet testte enkele dagen terug immers nog negatief en heeft geen symptomen. Dat geldt ook voor Charles de Ketelaere. Beide spelers ondergingen na de uitslag nog een extra test. Die moet uiteindelijk uitwijzen of Mignolet en De Ketelaere in actie kunnen komen tijdens de return tegen Dynamo Kiev in de Europa League.

De mogelijke vervanger van Mignolet, Horvath, is er in ieder geval klaar voor. Eerder dit seizoen moest hij de eerste doelman ook al vervangen tijdens een belangrijke wedstrijd. Op 20 oktober hielp Horvath Blauw-Zwart met een aantal puike reddingen langs Zenit. Vormer twijfelt dan ook niet aan zijn kwaliteiten. ''Hij is er klaar voor, zei hij. Maar dat zie je ook op de training: Ethan doet elke dag zijn ding'', vertelde Vormer tijdens de persconferentie van woensdagmiddag.

Geloof

Ook zonder onder anderen Hans Vanaken, Noa Lang en Mats Rits gelooft Vormer in een goed resultaat tegen de Oekraïense grootmacht. Club Brugge liet op bezoek bij Dynamo Kiev en afgelopen maandag in de thuiswedstrijd tegen OH Leuven al zien over voldoende andere kwaliteiten te beschikken. ''Als team kan je veel bereiken, en dat gaan we laten zien'', aldus Vormer. ''Het klopt dat het met Hans en co misschien wat makkelijker had geweest, daar moeten we niet flauw over doen. Maar de jongens die meespelen kunnen ook allemaal aardig voetballen. Het moet lukken met deze groep, maar het blijft natuurlijk wel Kiev.''

Dankzij het vertoonde spel en het oh zo belangrijke uitdoelpunt heeft Club Brugge de beste papieren om de achtste finales van de Europa League te bereiken. De afwezigheid van onder anderen Vanaken, Lang, Rits en mogelijk ook Mignolet en De Ketelaere doet daar niets vanaf. ''We hebben genoeg power in ons elftal, ook zonder die andere jongens'', aldus Vormer. ''We zijn klaar: de training vandaag was heel goed. Morgen moet het gebeuren en dan gaan we hopelijk een rondje verder.''

https://twitter.com/ClubBrugge/status/1364516015753867264?s=20
Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
2/04
Mechelen
18:30
Club Brugge
vr
7/04
Club Brugge
20:45
RFC Seraing
za
15/04
Westerlo
20:45
Club Brugge
zo
23/04
Club Brugge
18:30
AS Eupen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
2 Union Saint-Gilloise 30 25 65
3 Antwerp 30 28 60
4 Gent 30 22 51
5 Club Brugge 30 13 49
6 Westerlo 30 9 48
7 Standard Liège 30 8 46
8 Anderlecht 30 6 42
Bekijk de hele stand