Vormer lovend over Lang: 'Heb hem heel hoog zitten'

Noa Lang
Noa Lang Foto: © Vincent Kalut/Photo News

De hype die Noa Lang heet, reikt veel verder dan alleen de stadions van de Jupiler Pro League. Ook in Nederland zijn de sterke ontwikkeling en indrukwekkende cijfers van de aanvaller onderwerp van gesprek. Ruud Vormer kan zich daar als geen ander in vinden. De aanvoerder zag Lang komen en overwinnen. In gesprek met Voetbal International is hij lovend over zijn landgenoot.

Het gaat ongelooflijk rap met Lang. Daar had hij zelf waarschijnlijk geen rekening mee gehouden. De aanvaller keerde na een korte uitleenbeurt aan FC Twente terug bij Ajax, waar hij een groot deel van de jeugdopleiding doorliep. Lang was erop gebrand zich definitief in het elftal van Erik ten Hag te spelen en dat liet hij merken tijdens de voorbereiding. Daarin maakte hij veel indruk. Voldoende voor een basisplaats was het echter niet. De concurrentie voorin was moordend en Lang kreeg van Ten Hag te horen dat als hij meer wilde spelen, om te beginnen Dusan Tadic uit de basis moest spelen. Een ondankbare en onmogelijke taak.

Ajax wilde hem in eerste instantie niet laten gaan, maar Lang wist de Amsterdammers toch op andere gedachten te brengen. Naar verluidt hadden clubs uit de Spaanse en Italiaanse middenmoot belangstelling, maar dat zag de speler zelf niet zo zitten. Ook van Club Brugge kreeg hij het in eerste instantie niet warm of koud. Zijn zaakwaarnemer overtuigde hem desondanks een kijkje te nemen bij de Belgische topclub en voordat Lang het wist, was hij speler van Club Brugge. Zijn komst bleek al snel een schot in de roos. De achterban was na zijn debuut direct verkocht en de liefde werd groter toen hij ook nog eens begon te scoren, resulterend in de uitverkiezing van Speler van de Maand in november, december én januari.

/><figcaption>Ruud Vormer feliciteert Noa Lang met zijn treffer tegen KV Kortrijk. ''Ik vind hem een fantastische jongen.'' (Photo by Philippe Crochet/Photo News)</figcaption></figure><!-- /wp:image --><!-- wp:heading {

Lieve jongen

In Nederland ging het vaker over zijn gedrag dan over zijn voetbalkwaliteiten. Hij werd neergezet als een lastig en eigenwijs jochie. Vormer kan zich daar echter sinds dag één niet in vinden. ''Ik vind hem een fantastische jongen. Een lieve jongen ook'', aldus de aanvoerder van Blauw-Zwart, die onlangs zijn driehonderdste officiële match speelde. ''Heel vreemd dat hij in de media werd weggezet als een moeilijk ventje. Ik heb hem heel hoog zitten. Hij kwam als een rustig iemand binnen. Natuurlijk, Noa had zijn woordje wel klaar, maar je zag meteen dat het een goed ventje was.''

En binnen de lijn is hij van grote waarde voor de koploper van België. Momenteel staat hij al op twaalf doelpunten en negen assists. ''Hij heeft zich hier nu al fantastisch ontwikkeld'', aldus Vormer. ''Zijn acties en zijn positieve energie voegen veel toe aan ons elftal. En hij is natuurlijk belangrijk met zijn goals en assists. Maar Noa maakt ook stappen. Tactisch gezien doet hij het heel goed. Hij loopt ook super veel kilometers per wedstrijd. Ik denk dat wij heel tevreden mogen zijn.''

https://www.youtube.com/watch?v=rk_JrY1ncLE
In november maakte Lang deze schitterende goal voor Club Brugge tegen KV Kortrijk.

Donderdagmiddag kan Lang helaas niet in actie komen tegen Dynamo Kiev in de Europa League. Hoewel hij begin deze week negatief testte op corona, voelt hij zich allesbehalve fit genoeg om te spelen. Hij stapte woensdagochtend dan ook niet op het vliegtuig richting de Oekraïense hoofdstad.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
2/04
Mechelen
18:30
Club Brugge
vr
7/04
Club Brugge
20:45
RFC Seraing
za
15/04
Westerlo
20:45
Club Brugge
zo
23/04
Club Brugge
18:30
AS Eupen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
2 Union Saint-Gilloise 30 25 65
3 Antwerp 30 28 60
4 Gent 30 22 51
5 Club Brugge 30 13 49
6 Westerlo 30 9 48
7 Standard Liège 30 8 46
8 Anderlecht 30 6 42
Bekijk de hele stand